Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Rasti ‘Reket’, Zaev nuk përmbahet: Një pederast nuk e rrëzon dot Qeverinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka deklaruar se nuk do të lejojë që disa mafiozë, një gazetar i huaj dhe duke i kërkuar falje komunitetit LGBT, një pederast, ta rrëzojnë qeverinë e tij nga pushteti.

albsig

spring

Gjatë një konference për shtyp, Zaev nuk e kurseu fjalorin e tij duke iu përgjigjur gazetarëve.

Kryeministri maqedonas theksoi se Qeveria është e vendosur të luftojë deri në fund dhe secili do të mbajë përgjegjësi për atë që po ndodh me rastin Reket.

Pak ditë më parë gazeta italiane ‘La Verità’ (E verteta), ka publikuar një video dhe disa përgjime në lidhje me zhvatjen dhe korrupsionin në Maqedoninë e Veriut dhe përfshirjen e disa biznesmenëve të fuqishëm dhe bashkëpunimit të tyre me prokuroren speciale Katica Janeva.

Për shkak të publikimit të videos dhe disa përgjimeve, është ngritur akuza për skemë zhvatjeje në dëm të milionerit Kamçev, si edhe dyshimin për përfshirjen e disa politikanëve të lartë maqedonas.

Videoja e publikuar nga gazeta italiane ‘La Verita’, që tashmë është dorëzuar në drejtësinë maqedonase, tregon tregon përgatitjen e një ryshfeti, ku biznesmeni i njohur si Boki 13 del së bashku me një koleg nga shtëpia e biznesmenti Jordan Kamçev.

Ndërsa përgjimi ambiental i publikuar, tregon se si biznesmeni dhe pronari i një medie maqedonase, Boki 13, i premton Kamçevit lirimin nga arresti shtëpiak, e cila më vonë u vërtetua që ndodhi në ditën e premtuar nga biznesmeni Boki 13.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img