Rasti i Xhafajt, avokati: Presidenti i Amerikës kishte vëllain në burg për drogë dhe e fali me dekret

Publikuar tek: politike, më 12:41 12-05-2018 Rasti i Xhafajt, avokati: Presidenti i Amerikës kishte vëllain në burg për drogë dhe e fali me dekret Fatmir Xhafaj minsiter i Brendshem

“Presidenti Klinton ishte President i Amerikës dhe e kishte vëllain për drogë në burg”.

Është ky shembulli që sjell avokati i njohur si paralelizëm me rastin e vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj, dënuar për trafik droge në Itali me 7 vjet e dy muaj.

“Më kanë kërkuar shembull ndërkombëtar për çështjen Xhafaj... Po ju jap shembullin që posa e shkrova në komentet e statusit.

Po si flisni kështu? Ku është rast ky për amerikanët. Nga Enver Hoxha do mësojnë shqiptarët akoma?
Presidenti Klinton ishte President i Amerikës dhe e kishte vëllain për drogë në burg. Nga komunizmi do mësoni ju ende?
Dhe jo vetëm kaq... Por Klintoni e fali vëllanë me dekret... 
Ja ky është morali politik. Demokracia njeh vetëm zbatimin e ligjit.

Këtu duhet të qëndrojmë edhe ne... kurrë mos prisni nga moral i amerikan t'ju mbështesë për këtë psikologji enveriste...”, shkruan Ngjela.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD jep DETAJE, ja ligji që shkeli Xhafaj për të ndihmuar të vëllain
Prokuroria e Krimeve të Rënda nis verifikimet për vëllain e Xhafajt »
Article Logic
Execution time: 0.012641191482544
array(1) { ["section"]=> string(106) "rasti-i-xhafajt-avokati-presidenti-i-amerikes-kishte-vellain-ne-burg-per-droge-dhe-e-fali-me-dekret-120488" }