Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
3.6kmh
100 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

Rasti i ‘Tires me shoqe’, Rama: Nuk e vë në dyshim që kjo bandë nuk ishte e izoluar, po mos t’i fusim të gjithë në një thes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ri sjellë edhe njëherë në vëmendje rastin e “Tires me shoqe”, të cilat u kapën te spitali “Shefqet Ndroqi”, duke marrë ryshfet familjares së një paciente me Covid-19.

Rama tha se nuk mund ta vejë në dyshim që rasti i saj nuk është i izoluar.

Sipas Ramës, normalisht që ka edhe batakçinj të tjerë, por që nuk duhet që të futen të gjithë mjekët në një thes.

“Për mua shëmbëlltyra e shpifur e asaj sanitares që hiqej si infermiere, është një lajm i mirë. Është një lajm i mirë për faktin që u spastrua nga organizmi i sistemit tonë shëndetësor një bandë e mirëfilltë. Natyrisht as nuk mund ta vë në dyshim se kjo bandë ishte një fenomen krejt i izoluar, krejt i veçante, krejt unikal. Dhe se në atë organizëm nuk ka të tjetër batakçinjtë, të tjera shëmbëlltyra të ngjashme.

Por nga ana tjetër është e pamundur që unë ta pranojë dhe e pajustifikueshme për një njëri, për këdo që i thotë vetes njeri, që për shkak të saj ti fusë të gjithë në një thes. Të shoh të çdo mjek një të akuzuar. Kjo është e pajustifikueshme”,- tha Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img