Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Rasti i parë në kufi me Shqipërinë’, Maqedonia ngre ALARMIN: Janë konstatuar shumë infektime me variantin e ri të Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

82c17f27ea5769d1cd956870d5a0c732

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se në laboratorin e ASHAM-it në periudhën pre 1 janarit e deri më 7 shkurt të këtij viti është konstatuar prezenca e SarsKov2 nga Britania e Madhe, tek 45 tamponë të personave të infektuar.

Pacienti i parë me këtë lloj të virusit në këtë laboratori është diagnostikuar më 13 janar 2021 në Ohër.

Aktualisht ky variant i virusit është më i theksuar në Ohër dhe Prilep, ndërkohë që është prezent edhe tek pacientë të qyteteve tjera si: Tetovë, Strugë, Kumanovë, Shtip dhe Veles.

Ministria e Shëndetësisë atje apelon deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat të cilat janë në interes të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve.

Lexo edhe: Çudi në Maqedoni të Verit, numri i viktimave shumë pranë numrit të rasteve të reja në 24 orë, Greqia po e mban në kontroll pandeminë (BILANCI)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img