Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rasti i Anës – Dr. Nishant Taneja, Universal Eye Hospital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

44609dc9db1055470e35d760532a58db

Dr. Nishant Taneja, kirurg vitreorenal, drejtor i Universal Eye Hospital flet për një rast të vështirë dhe të komplikuar, i cili është realizuar me sukses në Universal Eye Hospital.

Ana, një vajzë 19 vjeçare, e cila që në fëmijëri të hershme ka patur shumë problematika në sy. Ajo është paraqitur pranë Spitalit Universal të Syrit me një miopi progresive të thellë, përdorte syze me numër shumë të lartë për të dy sytë dhe shikimi i saj ishte më pak se 20%.

Ana është ndjekur nga Dr. Nishant Taneja dhe ka marrë një trajtim të plotë, me injeksione për retinën, gjithashtu trajtim me lazer. Kur problemi me retinën ishte stabël,u implantuan lente refraktive fakike brenda në sy dhe rezultati është i shkëlqyer.

Ana sot ka shikim të korigjuar me 70% në të dy sytë dhe përveç heqjes së syzeve, që është dicka e këndshme estetikisht dhe shumë e rëndësishme për të, ne jemi më të lumtur për rezultatet e shikueshmërisë së saj. UEH ka arritur rezultate të shkëlqyera në pacientë me probleme serioze në sy me sëmundje të retinës

Universal Eye Hospital ofron shërbime të okulistikës me teknologjitë dhe aparaturat me moderne në vend.

Me një staf të kualifikuar për ndërhyrjet me të vështira të syrit, duke filluar nga mbulimi 24 orë i traumave të syrit deri të operacionet retinopatisë diabetike, glaukomës, kataraktit, eleminimit të syzeve me metodën Femto – LASIK, etj ju ofron shërbim maksimal në një strukture të re dhe me moderne pranë Spitalit Amerikan 3.

WhatsApp_Image_2021-02-09_at_10.00.43_1.jpeg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img