Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Rastësia e tërmetit me epiqendër në Klos, sizmiologu: S’ka lidhje as data dhe as ora, zona njihet për lëkundje të tilla

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter, me epiqendër 6 km në jug të Klosit, goditi Tiranën këtë pasdite.

Sizmiologu i njohur Rrapo Ormeni tha se zona e Klosit është një zonë që njihet për tërmete të kësaj magnitude, të cilat nuk shkaktojnë dëme.

Për Ormenin data dhe ora e njëjtë me atë të dy viteve më parë, është thjesht një rastësi.

Zona që ka rënë tërmeti është njohur për tërmete të kësaj magnitude. Në tërësi në këtë zonë bien tërmete të vegjël që nuk shkaktojnë dëme. Tërmete të kësaj magnitude bien në këtë zonë. Nuk ka lidhje me tërmetin e dy viteve më parë epiqendra e të cilit ishte në Durrës. Nuk kanë lidhje pavarësisht koeçidencës në datë dhe orë. Në Klos bien vetëm tërmete të këtij niveli magnitude”, u shpreh sizmiologu në News 24.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img