Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Rast i ri me koronavirus në Fier/ Gruaja nuk tregoi se u kthye nga Greqia, mbyllet spitali, karantinohen dy infermierët dhe shoferi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4b04c7238c2cd782ba0039fb4ee371d1

Burime për newsbomb.al bëjnë me dije se është shënuar një tjetër rast me koronavirus në Fier dhe bëhet fjalë për një grua që ishte kthyer nga Greqia.

Gruaja e cila ndodhet në gjendje të rënduar pasi është kthyer nga Greqia ka kërkuar ndihmë në spitalin e Fratarit në Mallakastër por nuk ka treguar se sapo kishte ardhur nga shteti fqinj.

Si pasojë në karantinë janë futur 2 infermierët dhe shoferi i spitalit. Ndërkaq bëhet me dije se spitali është mbyllur dhe bashkia po dezinfekton sheshin e fshatit për të marrë masa për të banorët e tjerë.

Kujtojmë se deri më tani në vendin tonë janë shënuar 59 të infektuar dhe 2 viktima nga COVID-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img