Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Rast i mistershëm në Zvicër, qindra kartmonedha 500-she euro të hedhura në WC

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokurorët në Zvicër janë duke hetuar një rast misterioz ku mijëra euro janë gjetur në tubacionet e ujërave të zeza në Gjenevë.

Kartmonedhat të prerjes 500 euro besohet se janë hedhur në tualetën e bankës UBS, pranë kasafortës, dhe disa ditë më pas janë shfaqur në WC-të e tre restoranteve pranë bankës, të cilët janë detyruar të shpenzojnë mijëra franga për riparimin e tubacioneve, raporton Newsbomb.al.

Deri tani hetuesit kanë arritur të rikuperojnë qindra mijëra euro, shumë prej kartmonedhave janë të prera me gërshërë dhe ishin parashikuar të hidheshin në treg në 2018-ën.

Megjithëse shkatërrimi i kartmonedhave nuk përbën një krim në Zvicër, hetuesit shprehen se ka diçka që fshihet pas kësaj historie, ndaj edhe vendosën të nisin hetimet. /Newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img