Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Raportohen shifra të larta të rasteve të reja me Covid-19 në Itali dhe Greqi, shënohen edhe shumë viktima

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

441576ca68cf56c748cec3c8de536704

Italia ka raportuar 14,218 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Po ashtu humbën jetën 377 qytetarë si pasojë e Covid-19, kurse një ditë më parë u regjistruan 422 viktima.

Aktualisht janë 429,118 raste aktive , nga këto 407,401 ndodhen në izolim në shtëpi dhe 19,575 ndodhen të shtruar në spitale me simptoma.

Nga ana tjetër vijojnë të jetë të larta edhe shifrat e Greqisë.

Në 24 orët e fundit, janë raportuar 1,195 raste të reja me koronavirus.

Ndërsa 19 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve me Covid që nga fillimi i pandemisë ka  arritur në 162 107 të prekur, 51.9% e të cilëve janë burra.

Më shumë

spot_img
spot_img