Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Raportohen 49 raste të reja me Covid-19 në Vlorë, mes të infektuarve janë 5 mësues dhe 2 nxënës

spot_img

Lajme të ngjashëm

c0b7593ce93b75186fcc7b8694ff061f

Në qytetin e Vlorës janë konfirmuar 49 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Sipas informacioneve për mediat, mes të infektuarve janë 5 mësues dhe 2 nxënës.

Po ashtu kanë rezultuar pozitiv me koronavirus edhe 4 raste pranë Sigurimeve Shoqërore në Vlorë, 1 punonjës parkimi në spital, 1 punonjës i gjykatës administrative Vlorë, 2 infermierë, 2 punonjëse banke, 1 pranë tatimeve në Novoselë, 4 raste në fasoneri.

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë ka raportuar një numër të lartë infektimesh, 801 raste të reja dhe 18 viktima nga koronavirusi.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img