Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Raporti përfundimtar për 30 Qershorin, misioni i OSBE/ODIHR javën tjetër në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

31fdff8b5960cf56273a69ecd5d9c0cb

Misioni OSBE/ODIHR do të vijë javën tjetër në Shqipëri, raporton Newsbomb.al.

Burime bëjnë me dije se misioni OSBE/ODIHR do të qëndrojë në Tiranë nga data 14 deri në 17 tetor.

Në Shqipëri do të vijë shefja e misionit Audrey Glover OSBE/ODIHR, Këshilltari për Zgjedhjet Alexey Gromov, Këshilltari Oleksii Lychkovakh dhe Koordinatori Raul Muresan.

Misioni i OSBE/ODIHR do të paraqesë raportin përfundimtar për zgjedhjet e 30 Qershorit.

Në raportin paraprak, OSBE/ODIHR tha se votuesit nuk e patën mundësinë të zgjidhnin mes disa opsioneve politike, ndërsa vlerësoi me pozitivitet votimin në një klimë të qetë dhe paqësore dhe po ashtu dhe procesin e numërimit.

ODIHR theksoi se qytetarët, sidomos ata që punonin për administratën publike, u përballën me presione direkte dhe indirekte për të demonstruar preferencat e tyre politike.

LEXO EDHE: Del RAPORTI i plotë i ODIHR për ZGJEDHJET/ Votimet të qeta dhe paqësore, ata që punojnë në administratë u përballën me presione direkte (PËRMEND PASOJAT E DEKRETEVE TË METËS)

72437358_2391598860887388_4300078856838053888_n.jpg

Më shumë

spot_img