Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Raporti kritik i DASH për Shqipërinë, reagon Ahmetaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një një takim me gazetarët, ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj komentoi raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë.

Ahmetaj theksoi se korrupsioni është problemi më shqetësues për biznesin.

“Raporti thekson domosdoshmërinë e klimës së biznesit dhe tërheqjes së investimeve të huaja. Në raport ka referenca për korrupsion në drejtësi që është një nga problemet më të mëdha të biznesit. Nëse do të implementohet tërësisht reforma në drejtësi do të promovojë investimet e huaja, do të largojë korrupsionin. Ka plot probleme e çështje për t’u përmirësuar në ambientin ekonomik shqiptar. PPP-të nuk janë përdorur për herë të parë në Shqipëri”, tha ndër të tjera Ahmetaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img