Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Raporti i Transparency International për korrupsionin, Berisha: Mbyllen dyert për hapjen e negociatave me BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b3b99206fe4430ff81d9c15f6ffb64fa

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentua raportin e fundit të Transparency International, konkluzionet e të cilit i quan si dështimi më i fundit të kryeministrit Rama.

Sipas Berisha njoftimi i fundit i Transparency International i mbyll dyert Shqipërisë për hapjen e negociatave.

“Lufta kundër korrupsionit është kusht themelor për hapjen e negociatave me BE. Por në vend të progresit në plotesimin e këtij kushti, Shqipëria shënon këtë vit rënie të ndjeshme. Ajo, krahasuar me vitin e kaluar jo vetëm nuk ka përmirësim por ka përkeqësim, zbret me tetë vende në listen e Transparency International”, shkruan mes të tjerash Berisha.

Postimi i plotë:

Deshtimi tjeter i turpshem i Kallam Deshtakut!

Mbyllen dyert par hapjen e negociatave me BE!

Te dashur miq, njoftimi i fundit i Transparency International i mbyll dyert Shqiperise per hapjen e negociatave.

Lufta kunder korrupsionit eshte kusht themelor per hapjen e negociatave me BE.

Por ne vend te progresit ne plotesimin e ketij kushti, Shqiperia shenon kete vit renie te ndjeshme. Ajo, krahasuar me vitin e kaluar jo vetem nuk ka permiresim por ka perkeqesim, zbret me tete vende ne listen e Transparency International.

Vjdhjet e medha me PPP, prona, dogana, taksa dhe tatime jane shkaqet e perkeqesimit, rritjes galopante te korrupsionit gjate ketij viti.

Miq, me Ramen nuk ka integrim. sb

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img