Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Raporti i ODIHR për 25 prillin, Ambasada e SHBA reagon “FTOHTË”: Mbajtëm shënime. Palët përkatëse të shqyrtojnë rekomandimet

Lajme të ngjashëm

Ambasada e SHBA në Tiranë, ka reaguar lidhur me rapotin përfundimtar të OSBE/ODIHR lidhur me zgjedhjet e kaluara të 25 prillit 2021.

Në një shënim zyrtar në Facebook, ambasada amerikane bën me dije se janë mbajtur shënimet e nevojshme nga raporti, ndërkohë që nxit palët përkatëse të shqyrtojnë rekomandimet për të përmirësuar zgjedhjet në Shqipëri.

Reagimi zyrtar

Ne kemi mbajtur shënim Raportin Përfundimtar të ODIHR mbi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, i cili ndërtohet mbi bazën e raportit paraprak të 26 prillit. Nxisim të gjitha institucionet përkatëse që të shqyrtojnë raportin përfundimtar dhe rekomandimet e tij për të përmirësuar më tej zgjedhjet në Shqipëri.


Më shumë