Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Raporti i Komisionit Europian për Shqipërinë, Rama paralajmëron konferencë së bashku me Luigi Soreca-n

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme Komisioni Europian nxorri Progres-Raportin për Shqipërinë, në të cilin thuhej se vendi ynë i kishte plotësuart të gjitha kushtet, por kishte edhe disa gjëra për t’u përmirësuar.

Ndërkohë, kryeministri Rama ka paralajmëruar një konferencë për media ditën e nesërme, në të cilën do të jetë i pranishëm edhe ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca.

Nesër në orën 09.15 në Kryeministri (Salla e Hartave), Kryeministri Edi Rama dhe Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, do të zhvillojnë një konferencë për median në lidhje me Progres-Raportin e Komisionit Europian.”, thuhet në njoftimin e kryeministrisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img