Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Raporti i DASH/ Tahiri: Është më i miri i 25 viteve të fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c2face5fb4f660ac0f954ffe2665ff1f

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, në lidhje me trafikimin e qenieve njerëzore në Shqipëri.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve pas përfundimit të seancës plenare, Tahiri e ka konsideruar këtë raport për Shqipërinë si më të mirin e 25 viteve të fundit.

“Është raporti më i mirë i 25 viteve të fundit, nesër do të kemi një deklaratë të plotë”, ka deklaruar shkurtimisht për gazetarët ministri Tahiri.

Raporti i DASH, e klasifikonte Shqipërinë si një vend burimi dhe tranziti për trafikimin e qenieve njerëzore. Ndërkohë në raport theksohej gjithashtu se një deputet i Kuvendit të Shqipërisë është dënuar më parë për trafikim të qenieve njerëzore.

Lexo edhe: Raporti i DASH: Në Kuvendin e Shqipërisë ka të dënuar për trafikim të qenieve njerëzore             

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img