Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Raporti i DASH: Shqipëria, mbështetëse e madhe në luftën kundër terrorizmit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për vitin 2015 për luftën kundër terrorizmit. DASH e konsideron Shqipërinë si mbështetëse të madhe në përpjekjet për të luftuar terrorizmin dhe ISIS-in në Siri dhe Irak.

Në raport gjithashtu përmendet fakti se qeveria shqiptare ka dërguar armë në mbështetje të forcave Peshmerga që luftojnë kundër terroristëve në Lindjen e Mesme.

Në raportin e DASH, vlerësohen hapat e Qeverisë dhe Kuvendit të Shqipërisë për të shpallur të paligjshme pjesëmarrjen në luftëra të huaja, si dhe bashkëpunimi me vendet e tjera të rajonit të Ballkanit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img