Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Raporti i DASH, reagon për herë të parë Rama: Selia e përkthimeve të gabuara (PARALAJMËRIMI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Reagon për herë të parë kryeministri Edi Rama pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit lidhur me investimet në Shqipëri ku theksohej se investitorët nuk kanë interes dhe ku kritikohen kontratat e partneritetit publik-privat të qeverisë aktuale krahas shqetësimeve mbi nivelin e lartë të korrupsionit, presionit për të punësuar kompani të lidhura politikisht dhe mungesës së aksesit të kompanive në rrjetin e energjisë elektrike.

 

“Përkthime të gabuara të selisë blu”, kështu i cilëson Rama raportimet e DASH ndërsa bën edhe një paralajmërim.

“Selia e Përkthimeve të Gabuara e di raportin vjetor të Departamentit të Shtetit për 170 vende, ferman kundër qeverisë. Do luftë kundër korrupsionit e lufton Vetingun. Do pushtetin e thotë kur ishim më keq ishim më mirë. Po do s’do ajo seli plagët po luftohen sot si kurrë më parë”, shkruan kryeministri Rama.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img