Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Raporti i BERZH-it, Basha: Tkurrja e ekonomisë sonë po ndodh për shkak të Ramavirusit

spot_img

Lajme të ngjashëm

84fb01bfc94a778b31a1a1a5d712cd72

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas të dhënave të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, e cila parashikoi një rënie ekonomike të shumë vendeve.

Sipas parashikimit, pritet është që vendi jonë të ketë rënie 3 herë më të madhe se Maqedonia e Veriut dhe Serbia.

Ndërkohë Basha shprehet se shkak është kryeministri Edi Rama, i cili zgjodhi të paguajë me paratë e shqiptarëve miqtë e tij oligarkë dhe jo njerëzit e bizneset.

Sipas Bashës, prej Ramës njerëzit janë sot pa punë, të varfëruar dhe pa asnjë mundësi të përballojnë krizën’

‘Ekonomia jonë pritet të tkurret me 9%, më keq se në cdo vend tjetër, sepse RAMAVIRUSI zgjodhi të paguajë me paratë e shqiptarëve miqtë e tij oligarkë dhe jo njerëzit e bizneset. Prej RAMAVIRUSIT njerëzit janë sot pa punë, të varfëruar dhe pa asnjë mundësi të përballojnë krizën’, shkruan ai në Twitter.

4590eafd-b3b7-406c-86d4-b3368ab1f06c.jpg

Më shumë

spot_img