Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Ramës s’i del nga mendja Tirja: Me fiskalizimin do pastrojmë çibanët në këtë sistem

spot_img

Lajme të ngjashëm

fe6e13c4b0ccfc1182ce4113b9544183

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka fokur për taksat dhe administrimi fiskal.

Ai është shprehur se se me fiskalizimin se me fiskalizimin nuk do ketë me njerëz që marrin rryshfete.

Ai tha se të gjithë inspektorët e tatimeve janë të pajisur me GPS dhe me kamera të trupit dhe se janë në vëzhgim online dhe për çdo devijom ata japin llogari.

Rama është ndalur edhe tek Tirja, e cila duke u hequr si infermieri mori 8 mln lekë. Ai tha se kur të kemi modernizim epokal, s’do ketë më nevojë për kamera të fshehura.

“Sot inspektorët e tatimeve nuk shkojnë më ku duan dhe nuk rrinë dot më ku duan as në kafe as edhe në një biznes sepse janë të gjithë të pajisur me GPS dhe të gjitha lëvizjet ndiqen online nga qendra. Dhe për cdo qendrim më gjatë duhet të japin llogori apo për cdo devijim duhet të japin llogori dhe të marrin dëshkimin.

Po ashtu ata kanë kamera trupi dhe marrëdheniet e tyre janë transparente për ata që nuk kërkojnë të dalin nga dera mbrapa dhe është shumë e rëndësishme të theksohet që në këtë process ne na duhet qytetarët, që të bëjnë të njëtën gjë që bëri ajo qytetarja që e coi prapa hekurave personazhin e pështirë sepse vetëm kështu ne mund të ecim shumë më shpejt me pastrimin e  këtyre çibanëve. Dhe në momentin kur sitemi të jetë i ngritur s’do ketë më nevojë për kamera të fshehta, kështu do të jetë një modernizim epokal,” tha Rama ndër të tjera.

Më shumë

spot_img