Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Ramës i dridhet zëri dhe mbulohet nga emocionet kur quan Bashën një ‘mik’: S’di kë të qajë më parë, vëllain apo motrën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ligjërata e kryeministrit Edi Rama në seancën plenare u bëri përshtypje të gjithëve kur fliste për marrëveshjen e 18 majit me kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Me zërin që i dridhej ai ka lëshuar kritika të ashpra në drejtim të Partisë Demorkatike, sipas të cilët është katandisur në një “gjysëmgjel” për të ardhur keq pas zgjedhjeve të 25 qershorit, për shkak të rezultatit të dobët dhe humbjes së thellë.

“Edhe miku im Basha pasi bëri akt lidershpi marrëveshjen e 18 maji e mohoi se u tremb nga kryengritja në pallat, nga oficerët e shqupit që humbën karriget e tyre dhe nuk diti që të kthehet aty ku ndihet më rehat e cadra e dasmës. E ripohoi më pas politikën qorre e shurdhe që për 4 vite ju katadis në një gjysmagjel, nga një gjel i largur, sot gjysmagjel, edhe i lagur edhe për të ardhur keq. Shto këtu miqtë e LSI që shprehjen “me dashuri dhe qetësi” e ka zëvendësuar me vajmadet…”, u shpreh Rama.

Deputetë në sallë kanë ndërhyrë në këtë moment kur Ramës i dridhej zëri teksa fliste për Bashën, të cilin e quajti një mik. 

“Kam shumë emocion se kë të qaj më parë vëllain apo motren që kanë një hall dhe që halli i ka bërë bashkë në një kazan si ky. Emocionet e mia janë të kota, problemi është halli i atyre që ju votuan. Në vend të opozitës sot ka dy shartore. Shaj e shpif, ca dini të bëni tjetër ju?”, tha kryeministri. 

Më shumë

spot_img