Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
49 %
3.1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Ramën e qëlluan me vezë, por ja si veproi i njejti grup kur u përballen me Berishën në Lalz

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të rinjtë që hodhën vezë mbi Ramën i përkasin të njëjtës organizatë të rinjsh që në 30 maj 2015 u përplasën me Berishën në bregdetin e Gjirit të Lalzit ku ky i fundit ka vilën e tij verore.

Një nga organizatorët konfirmoi për “Dita” se disa nga të rinjtë e sotëm kanë qenë të pranishëm edhe në ngjarjen e Lalzit.

Bëhet fjalë për një grupim me emrin “Organizata Politike” që ka si simbol grushtin dhe si slogan fjalinë: “Zemrat bashkë, mendjet bashkë! E ardhmja është e të gjithëve”.

Në maj të 2015-s anëtarë të këtij grupimi ishin në Gjirin e Lalzit kur në sfond u është shfaqur ish-kryeministri dhe bashkëshortja e tij – raporton Dita.

Të rinjtë kanë menduar të këndojnë “Internacionalen” kur Berisha u ka kaluar afër.

Ky i fundit është ndier i provokuar.

Ai ka ngritur dy gishtat lart, por të rinjtë nuk duken dhe aq miqësorë me të.

Ata kanë bërtitur më pas “Poshtë klasa politike” dhe kanë ngritur grushtet, madje disa edhe gishtin e mesit në drejtim të Berishës.

Lexo edhe: 

Lirohen studentët: Nuk u dhunuam në ambientet e policisë. Rama dhe Nikolla shpallen ‘non grata’

“Po pse, ashtu qëllohet me vezë more karafila?”, ironitë me Ramën dhe politikën shqiptare

Zbulohet plani i të rinjve të PD-së, bëjnë gati vezët

Më shumë


spot_img
spot_img