Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Rama publikon grafikun: Prej vitit 2014 Shqipëria ka taksat më të larta në rajon për biznesin e madh dhe numrin më të lartë të sharjeve për të kundërtën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale grafikun që tregon sesa taksohen bizneset e mëdha në vendet e rajonit.

Ai thotë se që prej vitit 2014 Shqipëria ka taksat më të larta në rajon për biznesin e madh, ndërsa ironikisht shprehet se gjithashtu Shqipëria ka edhe numrin më të lartë të akuzve dhe sharjeve.

“Qysh prej vitit 2014 Shqipëria ka taksat më të larta në rajon për Biznesin e Madh dhe numrin më të lartë të akuzave e sharjeve për të kundërtën”, shkruan Rama.

Më shumë
spot_img
spot_img