Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
72 %
5.1kmh
90 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama zemërthyer për aksidentin në Bullgari: Dhimbje! S’ka fjalë për tragjedinë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama zemërthyer ka reaguar për aksidentin tragjik që është shënuar në Bullgari, ku humbën jetën 45 persona shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

“S’ka fjalë për tragjedinë e autobusit nga Maqedonia e Veriut në Bullgari, ku kanë humbur jetën thuajse të gjithë udhëtarët… Dhimbje💔” shkruan Rama në postimin e tij.

Kujtojmë që autobusi maqedonas u aksidentua në Bullgari, ku humbën jetën 45 perona,m ku mes tre edhe 12 fëmijë.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoan Zaev dhe ministri i Jashtëm janë nisur drejt Bullgarisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img