Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama zbulon EMRAT: Këta janë kryesuesit e listave të PS në 12 qarqet e vendit (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8a406584ebb033de82dedfdaa656da72

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar emrat e 12 kandidatëve që do të jenë në krye të listave të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit.

Vihet re se në krye të listave nuk do të jenë drejtuesit politikë të qarqeve, por dominojnë femrat dhe prurjet e reja në PS nga platforma “Deputeti që Duam”.

Kryesuesit e listave të PS në 12 qarqet e vendit:

Edona Bilali – Shkodër
Pranvera Resulaj – Vlorë
Greta Duraku – Kukës
Eni Zake –  Korçë
Lavdrim Krashi – Dibër
Hatixhe Konomi – Berat
Najada Çomo – Luljeta Bozo
Erion Braçe – Fier
Evis Kushi – Elbasan
Mirela Kumbaro – Gjirokastër
Lindita Nikolla – Lezhë
Milva Ekonomi – Durrës

[iframe width=”100%” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/UpxOaQaXR8Y” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen ]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img