Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama zbërthen listën e PD në Tiranë: Në krye Sali Berisha me në radhë një në dy fosilet e Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

24581fab3470f1f1a1cb49fdcb03cbea

Kryeministri Edi Rama, në daljen e parë pas publikimit të listave të kandidatëve për deputetë, për zgjedhjet e 25 prillit, ka zbërthyer listën e Partisë Demokratike në Tiranë.

Rama është shprehur se Basha ka futur më shumë “lojtarë” në lojë sesa lejohen vetëm për tu bërë qefin.

Gjithashtu për listën e PD në Tiranë Rama tha se në krye ka Sali Berishën, teksa u shpreh se një nga dy emrat e listës janë “fosile”.

“Tjetra është që nuk ka mundësi është e pamundur të fusësh një skuadër të fushë për të kuajtur për tu bërë qefin. Skuadra futet në fushë për të fituar. Të futen lojtarët që mos u ngelet hadri. Skudra jonë është futur për të fituar ndeshjen për të pasur të qartë objektivin. Që të kualifikohemi për të vazhduar, për të përfaqësuar Shqipërinë.

Ata që e kanë zemrën djathtas, cili është ai qytetar që e ka zemrën djathtas që në Tiranë do dal nga shtëpia të votoj për një skudër ku kapiteni është Sali Berisha dhe ku janë në radhë një në dy fosilet e Shqipërisë, Fatmir Mediu, Shpëtim Idrizi, Vangjel Dule dhe Dezdemona Mesila Doda, Dash Shehi me kto emra që thash mbaroi gjysma e skuadrës. Kjo është alternativa për Shqipëri, me këtë Shqipëria fiton me Fatmir Mediun. Me Fatmir Mediun fitojnë bizneset,” tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img