Hapësire reklamuese

Politikë

Rama ‘’zbarkon’’ me ministrat në Korçë, përuron dhe inspekton qendra komunitare

Shkruar nga Newsbomb
Rama ‘’zbarkon’’ me ministrat në Korçë,
Edi Rama ne nenstacionin e Zemblakut

 

Pas këtij inagurimi, Rama shkoi në Komisariatin e Policisë, së bashku me ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri dhe drejtorin e Përgjithshëm të Policisë Artan Didi, ku përuroi Zyrën e Shërbimit Unik, ku përmblidhen të gjitha shërbimet që Policia e Shtetit ofron për qytetarët.

 

Në këtë zyrë shërbimet ofrohen të ndara në shërbime administrative dhe procedurale penale, ku shërbimi administrativ qytetarëve u ofrohet në 8 orë, ndërsa ai penal 24 orë. “Vetëm gjatë vitit 2014 aksesi i qytetarëve te Policia e Shtetit është dyfishuar. Në qoftë se në vitin 2013 ishin rreth 2 mijë qytetarë që njoftonin policinë për problemet e tyre, gjatë vitit 2014 janë mbi 5 mijë. Gjë që tregon besim të qytetarëve te Policia e Shtetit, por edhe lehtësi për të aksesuar shërbimin e policisë”, u shpreh Tahiri.

 

Në Korçë Rama ndoqi edhe ecurinë e punimeve në nënstacionin e Zemblakut. “Linjat 110 kV të jugut të Shqipërisë” . Brenda 3 vitesh duam të realizojmë një volum investimesh të atillë që të kompensojmë në kohë rekord një pjesë të konsiderueshme të boshllëkut njëzetvjeçar, që e katandisi sektorin strategjik të energjisë në një mal problemesh - duke lënë ende 80% të sistemit të kohës së elektrifikimit të Shqipërisë, çka sjell edhe këputjet e ndërprerjet vazhdueshme në mot të keq apo luhatjet e vazhdueshme të tensionit.’’, shkroi pak më parë në profilin e tij në ‘’Facebook’’ Rama.

 

Pas këtyre përurimeve Rama inspektoi punimet për ndërtimin e terreneve sportive në mjediset e Shkollës Bujqësore dhe të Agrobiznesit, në Shkollën “Demokracia’’ si dhe blloku i banimit nr.14.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese