Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama viziton shkollën në Durrës dhe u përgjigjet kritikëve: Inxhinierëve të facebook-ut thanë se janë të vogla dritaret. Ahmetaj i propozon një tur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

445ea52561b7f1a12bd65796e38ea06b

Kryeministri Edi Rama, ka inspektuar punimet në shkollën “Shaqe Mazreku” e cila po rindërtohet pasi u dëmtua nga tërmeti i 26 nëntorit.

Teksa ka inspektuar shkollën Rama u është përgjigjur të gjithë kritikëve të cilët i quan “inxhinierë facebook-u”, duke thënë se shkolla është fantastike dhe se dritaret nuk janë të vogla pasi në ambientet e shkollës ka goxha ndriçim.

Pjesë nga biseda e Ramës me Ahmetajn:

Rama: Ishin disa inxhinierë ata të facebookut që thonin se dritaret janë shumë të vogla. Por këtu ka ndriçim fantastik nga brenda dhe nga jashtë.

Ahmetaj: Kryeministër unë në mendoj  që të bëjmë një tur me të gjithë gazetarët dhe të tjerët që komentojnë në facebook  që të shohin të gjitha objektet e rindërtimit,  se kam lexuar në facebook që thonë po tregojmë të njëjtin objekt dhe kjo është cinike dhe qesharake. Mendoj të bëjmë një tur që ti shohin dhe ti prekin.

Rama: Me gazetarët po  se me atë që bëjnë komente në facebook jo se edhe po i soll edo thonë se është i njëjti oborr.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤ RINDËRTOJMË ? BASHKË ?Durrës – Në shkollën “Shaqe Mazreku” që po rilind më e madhe e më bukur për 711 nxënës dhe mësuesit, me kushte optimale, pa dallim nga shkollat e komunave Europiane? Fëmijët dhë mësuesit e nëntëvjeçares “Shaqe Mazreku” në Durrës, do të rikthehen në nëntor në oborrin e tyre, ku në vend të ngrehinës së vjetër e të amortizuar, ndërtuar qysh prej vitit 1937, do të gjejnë një mjedis shkollor të denjë ?

Posted by Edi Rama on E martë, 22 Shtator 2020

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img