Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Rama viziton kantierin e shkollës në Durrës dhe mahnitet nga godina (VIDEO)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fde38f9b98e044cfe84ef03b917f34ae

Kryeministri Edi Rama, ka vizituar kantierin e shkollës “Neim Babameto” në Durrës që po rikonstruktohet më e madhe dhe më e bukur.

Teksa ka inspektuar punimet Rama është shprehur i mahnitur për godinën duke thënë se do të bëhet goxha shkollë.

“Goxha shkollë. Kemi punuar me një ritëm marramendës, por i kuptojmë dhe njerëzit që çdo ditë u duket një vit për shkak se duan të kthehen në shtëpi”, tha Rama, i pasur nga ministri Arben Ahmetaj i cili tha se “pas Sami Frashërit kjo është shkolla më e madhe, dhe do të jetë një nga shkollat me standarde të larta, e cila do jetë shembull”.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤ RINDËRTOJMË ? BASHKË ?Durrës – Në kantierin e shkollës “Neim Babameto” që sot po rilind më e madhe, më e bukur e me plot risi për nxënësit e për trupën pedagogjike, falë projektit mbresëlënës të arkitektit të famshëm italian, Mario Cuccinella, e cila në këtë nëntor 2020, do të jetë gati për të pritur 1060 nxënës???

Posted by Edi Rama on E martë, 8 Shtator 2020

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img