Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Rama viziton Italinë në 3 shtator: Do të jem në Otranto, kurrë nuk mund t’i themi sa duhet Italisë për pritjen vëllazërore 30 vite më parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar gjatë intervistës për Huffington Post se do të jetë në Itali në datën 3 shtator.

Ai u shpreh se do të vizitojë Otranton, për të falenderuar Italinë për pritjen vëllazërore që u bëri shqiptarëve 30 vite më parë.

Ky muaj ishte 30 vjetori i zbarkimit të 20,000 shqiptarëve në anijen e Vlorës në Bari, një kujtim që është ende shumë i gjallë në Itali, si u përjetua në Shqipëri?

EDI RAMA: Unë do të jem në Otranto më 3 shtator sepse kurrë nuk mund të themi sa duhet falë Italisë vëllazërore për pritjen që iu bë shqiptarëve tridhjetë vjet më parë, një shembull i bujarisë që duhet të frymëzojë gjithashtu debatet e sotme në botën tonë mbi mikpritjen dhe emigracionin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img