Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Rama vizitë në Xhamin e Plumbit: Nis zbatimi i projektit të restaurimit të thellë, shtysa reale është gjysma ime myslimane që kam në shtëpi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a4d5b2af59f12495075892f1735e1d98

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Kulturës Elva Margariti kanë vizituar Xhaminë e Plumbit, ku nis zbatimi i projektit të restaurimit të thelle.

Rama është se kjo ishte një kërkesë që është bërë prej kohësh dhe që tani do nisë resturimi i thellë për transferimin e gjithë mjedisit përreth.

Ndër të tjera me batutë ai tha “shtysa ime reale është gjysma ime myslimane që kam në shtëpi”.

“Kjo ishte një kërkesë prej kohësh që unë e kisha bërë për të mbështetur rindërtimin e disa xhamive që janë monument kulture. Më në fund kjo do të realizohet. Kshu që besoj se do dali shumë bukur dhe duhet të bëni një zgjidhje edhe për pjesën e hapsirës brenda. Shtysa reale është gjysma ime myslimane që kam në shtëpi,” tha Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img