Rama vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe, në fokus investimet në Shqipëri

Publikuar tek: politike, më 19:40 10-04-2015 Rama vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe, në fokus investimet në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë të hënën më 13 prill drejt Emirateve të Bashkuara Arabe.

Pritet që Rama gjatë vizitës së tij zyrtare të takohet në Abu Dabi me krerët më të lartë të vendit arab, si dhe me sipërmarrës të këtij vendi ku në fokus mbetet thithja e investimeve nga ky shtet në Shqipëri. Në fillim të këtij viti Shqipëria hoqi vizat për Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Kuvajtin, për të lehtësuar tërheqjen e investitorëve nga këto dy shtete në vendin tonë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010255098342896
array(1) { ["section"]=> string(78) "rama-vizite-ne-emiratet-e-bashkuara-arabe-ne-fokus-investimet-ne-shqiperi-8405" }