Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Rama vazhdon “t’i dëgjojë” fjalën popullit, paralajmëron shkarkimin e drejtorit të Tatimeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e  sotme ka qenë në qytetin e Lezhës, nag ku ka vijuar dëgjesat me qytetarët, për të përgatitur qeverisjen 2017-2021.

albsig

spring

Në mesin e shumë qytetarve që folën para Ramës, ishte dhe një djalë i ri që kishte një biznes dhe tha se ishte gjobitur nga Tatimet. Ai kërkoi zgjidhje për shumën e madhe që i kërkojnë të paguajë.

Pasi  e dëgji mesazhin e tij, Rama i premtoi se pas takimit do të interesohet për këtë problem, duke paralajmëruar dhe një shkarkim të drejtorit të Tatimeve.

“Do ta verifikojmë, nëse ju keni të drejtë, apo nëse Tatimet kanë të drejtë. Nëse ju keni të drejtë do ju kërkojmë falje dhe drejtori i Tatimeve do iki nga puna”, tha Rama. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img