Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama uron Vetëvendosjen për fitoren: Vullneti i popullit të mishërohet në një kapitull të ri për Kosovën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5f72f71b688b1183162a2f30f7eef72e

Kryeministri Edi Rama ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje për fitoren në zgjehdjet parlamentare të mbajtura ditën e djeshme në Kosovë.

Rama shkruan në rrjetet sociale se uron që ky vullnet i popullit të mishërohet në një kapitull të ri për Kosovën,me qeveri të qëndrueshme dhe zhvillim ekonomik e social.

“Përshëndetje të gjitha forcave politike në Kosovë dhe posaçërisht fituesve të qartë të zgjedhjeve,LVV, me urimin që vullneti i popullit të Kosovës të mishërohet në një kapitull të ri për Kosovën,me qeveri të qëndrueshme, dialog konstruktiv ndërpartiak, zhvillim ekonomik&social”, shkruan Rama.

Screenshot_5.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img