Rama uron për Ditën e Verës: Mirësi e besim tek e mira në të ardhmen

Publikuar tek: politike, më 10:50 14-03-2015 Rama uron për Ditën e Verës: Mirësi e besim tek e mira në të ardhmen

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot gjithë shqiptarët për Ditën e Verës, një festë pagane që  ka përhapje të gjerë në Shqipëri. Rama uron që të gjithë të besojmë në të mirën që e kemi ende përpara, në të ardhmen.

“Gëzuar Ditën e Verës paçi të gjithë mirësi dhe besim se më e mira është ende përpara në rrugën e të ardhmes për familjen tuaj e vendin tonë!”, shkruan Rama në ‘’Facebook’’.

Dita e Verës do të festohet sot me shumë aktivitete në Tiranë dhe Elbasan, por edhe në qytete të tjera të vendit. Aktivitetet këtë vit janë menduar të ndara: ato të Bashkisë së Tiranës kanë një axhendë, kurse qeveria një tjetër. Edhe në këtë ditë festive, politika nuk zgjodhi të ishte bashkëpunuese.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091559886932373
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-uron-per-diten-e-veres-miresi-e-besim-tek-e-mira-ne-te-ardhmen-5842" }