Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Rama urdhëron SHKARKIMIN e drejtorëve BURRA në Shkodër, ja kush do t’i zëvendësojë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar dorëheqjen e të gjithë drejtorëve burra në Shkodër.

albsig

Ka përfunduar pak çaste më parë mbledhja e kreut të Partisë Socialiste Edi Rama me drejtuesit politikë të PS-së në qarkun Shkodër.

Drejtorët kanë dalë kokë ulur nga dera e pasme e selisë rozë, ku mësohet se Rama ka urdhëruar shkarkimin e të gjithë drejtorëve burra, dhe zëvendësimin e tyre me gra. “Krijojmë një imazh të ri”, mësohet të ketë thënë Rama duke shprehur pakënaqësi të thellë për mënyrën e drejtimit të institucioneve prej tyre.

Kjo u konfirmua edhe nga kryetarja e re e Këshillit Bashkiak të Shkodrës, Briselda Kadia.

“I është komunikuar të japin dorëhqejen në mënyrë që të kemi një ristartim në këtë Bashki. Vendet vakante do të plotësohen nga persona që do të jenë brenda këtyre institucioneve, por do të ngremë një komision me qytetarë që do të përzgjedhë figurat e reja. Do të jenë gratë dhe vajzat që do të kenë prioritet në përzgjidhje”, u shpreh Kadia në përfundim të mbledhjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img