Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Rama “ULTIMATUM”: Vaksinohu sa më parë në pikën më të afërt

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u ka dhënë një këshillë në formë ultimatumi qytetarëve, që të vaksinohen sa më shpejt, pasi vaksinimi nuk pret.

Me anë të një shënimi në rrjete sociale, Kreu i Qeverisë këshillon qytetarët që të paraqiten në pikën më të afërt të vaksinimit dhe të marrin dozën anticovid.

“Mbroje shëndetin tënd dhe të njerëzve të dashur”, shkruan ndër të tjera kryeministri.

Apeli i Ramës vjen në një kohë kur në disa shtete të botës vaksinimi është bërë i detyrueshëm, duke të privuar të marrësh disa shërbime nëse nuk ke marrë dozën anticovid.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img