Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Rama ultimatum Prefektit të Durrësit: Mbrëmë u mora unë me stadiumin, nuk dua që të përsëritet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

921482b0e1f6b7ff87f7b703a991a405

Kryeminsitri Edi Rama gjatë mbledhjes së sotme me prefektët e vendit në ministrinë e Mbrojtjes, i ka bërë kritika prefektit të Durrësit.

Sipas Ramës, Prefketi Roland Nasto nuk ka bërë punën e tij mbrëmë dhe ka urdhëruar që kjo gjë mos të përsëritet.

Kryeministri u shpreh se sot njerëzit duhet të akomodohen në 700 shtretër dhe dritat duhet të jenë të hapura në kohë.

‘E dyta mbrëmë nuk e di deri në çfarë ore jam marr unë me dritat e stadiumit, kjo nuk është gjë e mirë. Prandaj sot stadiumi duhet të jetë i hapur dhe i pajisur me të gjithë strukturën akomoduese, janë 700 shtretër në kovaleshencën e mbrojtjes në dispozicion. Tërmetin nuk e parashikon dot askush. Nuk do të thotë aspak se ajo që ndodhi do të vijojë, por tërmeti është në psikologjinë e njerëzve akoma. Prandaj duhet t’u ofrojmë gjithcka, stadiumin e hapur të ndriçuar dhe kapacitetet, autobus në dispozicion’, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img