Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Rama ua bën të qartë durrsakëve: Nëse doni topmodela zgjidhni ata, nëse doni gamor për punë, ja ku më keni. S’besoj se jam kaq i shëmtuar jo…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është ndalur këtë pasdite në Durrës për të përmbyllur fushatën elektorale në këtë qytet, duke qenë se është kandidat për deputet në këtë qark, i renditur i teti.

Pak më vonë ai do të jetë në Vlorë, aty ku gjithashtu ka hedhur kandidaturën për deputetë, i renditur gjithashtu i teti në listë. 

albsig

Në fjalën e tij Rama u shpreh para durrsakëve se në Durrës do të ndërtohet porti i madh turistik, të cilin  e quajti “Dubai i vogël”.

Kryeminstri ironizoi më tej liderët e opozitës, duke i quajtur “topmodelë”, ndërsa veten”gamor pune”, të cilit qytetarët duhet ti besojnë votën më 25 prill.

“Këta modernët le të lëvizin telekomandën dhe le të shohin pantalloant e Likes, të Saliut , të shohin ato këpucët e Lulit se duken sikur nuk kanë këmbë mrena, se i përdor për të bërë makarona dhe s’kanë nevojë të më shohin mua. Për topmodel, për pamje e për qejf keni ata, për gamor pune si unë s’keni, zgjidhni e merrni. Unë nuk kam parë noj katunar a qytetar që kur i duhet gamori me marr drutë, ta zgjedhi nga bukuria apo nga ngjyra. Se dhe kaq i shëmtut s’ma merr mendja se jam”, tha kryeministri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img