Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama u jep lule grave të PS-së, ja kujt ia dha dy buqetat më të mëdha (BATUTAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2c6614e85a2b7ad305b983cf1b056de2

Kryeministri Edi Rama u ka dhuruar nga një buqetë me lule grave në Partinë Socialiste në ditën e 8 Marsit.

Duke qenë se Vasilika Hysi dhe Englantina Gjermeni nuk do të jenë më pjesë e listës së Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25-prillit, Rama vendosi që t’u jepte buqetat më të mëdha për t’i falënderuar për kontributin e tyre për partinë.

“Eglantina para ca kohësh 10 muaj erdhi më takoi dhe më tha që dua të jem në rolin e njeriut që këshillon kur ia kërkojnë këshillat dhe mbështet kur ia kërkojnë mbështetjen, por jo të jem në vijën e parë. Pastaj erdhi Vasilika, që tha mu rritën kalamajtë dhe që nga vajza Etilda, që nga vajza Klotilda që nga djali i madh janë gati të marrin stafetën.

Prandaj porosita dy tufa më të mëdha për ju të dyja, për tiu falenderuar. U thashë për një tufë që të jetë më e madhe se Vasilika, janë afruar po se kanë arritur.

Meqë ju donit që ju donit që t’ua linit stafetën të rinjve dhe të rejave, sollën Luljetën dhe Najadën që janë brezi më i ri”,- tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img