Hapësire reklamuese

Politikë

Rama tregon se kanë përfunduar 10.5 km rrugë në aksin Qukës – Qafë Plloçë

Shkruar nga Newsbomb
Rama tregon se kanë përfunduar 10.5 km rrugë në aksin

Punimet në aksin Qukës- Qafë Plloçë vazhdojnë intensivisht dhe pritet përfundimi i plotë i tyre, për të lehtësuar trafikun, si dhe shkurtimin e distancës drejt juglindjes.

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kanë përfunduar 10.5 kilometra rrugë në Lotin 2 të rrugës Qukës – Qafë Plloçë plotësuar me të gjithë parametrat e sigurisë.

Ndërkaq, vijojnë punimet intensive në të 3 lotet në mënyrë që të përfundohet sa më parë ky projekt i shumëpritur.

Përfundojnë 10.5 kilometra në Lotin 2 të rrugës Qukës-Qafë Plloçë, plotësuar me të gjitha parametrat e sigurisë rrugore me sinjalistikë vertikale/horizontale, guardreil, bankina. Në të 3 lotet punimet po vijojnë me qëllim përfundimin e plotë të këtij projekti të shumëpritur”, bënte me dije kryeministri Edi Rama.

Ky projekt bën pjesë në Korrikordin VIII, në aksin Tiranë – Korçë.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese