Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Rama tregon qëllimin e mandatit të tretë: Ta ngjisim Shqipërinë në majën që duam në fund të kësaj dekade

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mblodhi mbrëmjen e sotme në Pallatin e Brigadave deputetë dhe ministra për të diskutuar, lidhur me mandatin e tretë qeverisës.

Të pranishëm janë deputetë dhe ministra mandati i të cilëve ka përfunduar, si dhe deputetët e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit.

Rama u shpreh se mandati i tretë do të jetë më i vështirë dhe sfidues, pasi ka për qëllim ngjitjen e Shqipërisë në majën që dëshiron.  

Rama: Mandati i tretë do të jetë më i vështirë në aspektin e arritjes se rikonfirmmit të partisë në qeverisje.  Mandati i tretë do të jetë një sfidë e madhe në vetvete, në të parëin nxorëm vendin nga gropa dhe në të dytin vumë themele të qëndrueshme, por në të tretin do të ngjitemi drejt asaj maje ku e duam Shqipërinë në fund të kësaj dekade.Më e vështir është gjetja e forcave pas asaj fitore të madhe. Kemi marrë një notë kaluese pasi morëm besimin e populit për të tretën herë.

Sa ndikim ka pasur sjelljet e kjëqiaj, bakshuhset dhe qokat administrative?  Por vetë organizmi i PS sa ka arritur të pastrohet nga shefat dhe zyrtarët e kthyer në kosto morale? Sa gjak i ri ka hyrë në organizmin e kësaj partrie në mandartin e dytë?  Një vështrim kritik për vetveten mund të na orientojë që të rritemi dhe të forcohemi më shumë, pasi gjithçka nis nga vetja. Ne duhet të kërkoijmë tek vetja se cfarë duhet të kishim bërë më mirë gjatë katër viteve. Kjo ëshrë skuadra drejtuese e vendit në 4 vite, duhet ti japë drejtim shumë punëve në vend.   

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img