Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Rama tregon pse nuk pranon debat me Bashën: Duhet të jetë përballë një lider i vërtetë, jo një lider që i fsheh personat që mund ta fshijnë për 30 sekonda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme ka treguar arsyen se përse nuk pranon të bëjë dbat publik me kryedemokratin Lulzim Basha.

Ai tha se për të bërë debat, do duhej që përballë të kishte një lider që mban përgjegjësi për atë që thotë dhe për atë që bën, dhe jo një lider që i fsheh ata që mund ta fshijnë nga ekrani për 30 sekonda.

“Nuk di të ketë pasur ndonjëherë në zgjedhjet shqiptare debat mes kryeministrit dhe rivalëve. Nëse është traditë dhe unë e kam thyer… Do të duhej të ishte vërtetë përballë një lider që do të ishte tërësisht përgjegjës për atë që thotë dhe atë që bën, jo një lider që i ka fshehur nga ekranet ata që e imponojnë dhe që mund ta fshijnë nga ekrani për 30 sekonda”, tha Rama.


spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img