Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Rama tregon për herë të parë në televizionin francez se çfarë do të ndodhë më kanabisin pas këtij viti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama, gjatë intervistës për televionin francez “France24”, në mesin e shumë çështjeve të tjera, ka folur edhe për “kanabizimin”.

albsig

spring

Rama tha se ky fenomen pas këtij viti do të mbetet thjesht një histori për Shqipërinë, kjo falë masave të marra nga Policia e Shtetit.

“Këtë vit në kemi pasur një kthesë në formë U-je, sepse në këtë fazë të vitit mund të bëhet një vlerësim për sa kanë qenë të mbjellat. Ne kemi pasur një ulje dramatike dhe unë kam besim që në fund të vitit kultivimi i kanabisit nuk ka për të qenë më aty, pra ka për të qenë histori”, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img