Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama tregon “detyrimin” që ka për Krujën: Kam gjysmën e gjysmës time më të mirë nga ky qytet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi rama gjatë prezantimit të kandidatëve për deputetë në zonën e Krujës, ka folur edhe për lidhjen e tij me këtë qytet.

Ai tha se mamaja e bashkëshortes së tij është me origjinë nga Kruja, ndaj e ka si detyrim që të kujdeset për këtë qytet.

“Gjysma e gjysmës time më të mirë është nga Kruja, pasi e ëma e Lindës është nga Kruja dhe duke ardhur këtu në Durrës, gjë që unë e kam bërë nisur në radhë të parë për t’i kushtuar rëndësi se ka potencial është e lidhur edhe me një pjesë të rrënjëve të mia. Do të duhet ta mbaj edhe detyrimin për t’u kujdesur edhe për Krujën”, tha Rama.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img