Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rama ‘thumbon’ Bashën nga Fieri: Dhëndri i Saliut dhe Ilirit, e përdorin për të vënë nën kontroll drejtësinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3d72abc46907ecf301ef6bf5c8ddf6f7

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Fier ku foli më tepër mbi programine  partisë së tij gjatë mandatit të ardhshëm.

Rama komentoi edhe taksën e sheshtë të premtuar nga Partia Demokratike, që sipas tij favorizon vetëm të pasurit.

Më tej, Rama sulmoi kreun e PD-së Lulzim Basha duke e quajtur si dhëndrrin që mbron Berishën e Metën.

“Kush ka kërkuar në të shkuan paga si Gjermania të bëhen sa hap e mbyll sytë dhe ka shkuar mbas berihait është gjendur në humnerat e Sudes edhe të Vehbiut, apo në honet e krijuara nga Saliu me qeverisjen e  rrënimit që çoi në kolaps. Ose më saktë në buzë të një honi të thellë financat e Shqipërisë. Ne jemi vërtetë të habitur se me çfarë kuroje dhe papërgjegjshmërie të rikthehet PD-ja tek taksat e sheshtë. Përsëri taksa e sheshtë, taksa që është krijuar për të favorizuar të pasurit pa e carë kokën fare që godit të varfrit. Taksa e sheshtë është taksa e oligarkëve, që e ëndërrojë oligarkët, meqë është vendosur si kod komunikimi për Shqipërinë, por që s’ka lidhje fare. Sot taborri i krushqve të uritur që është aty për të shfaqur pamjen e buzëqeshur të Ilirit dhe Saliut që e përdorin këtë dhëndër si një pararojë të asaj që është qëllimi i tyre për të ri vënë nën kontroll drejtësinë dhe thonë që do kthejmë taksën e sheshtë”,- tha Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img