Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Rama thotë fjalën e tij të fundit për zgjedhjet: Hyjmë më 18 qershor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka thënë fjalën e tij të fundit në konferencën me gazetarët për zhvillimin e zgjedhjeve.

Pyetur se çfarë do bëjë PS tani që konsensusi me PD-në nuk u arrit, Rama tha se do shkojë në zgjedhje më 18 qershor.

“Si çfarë do bëjmë? Do bëjmë zgjedhje më 18 qershor!”, tha prerë kryeministri.

“Për ne 18 qershori është data”, shtoi kryeministri ndërsa tha se afati i tejfundit i PD-së janë këto dy ditë për mos kryer “vetëvrasjen që ka organizuar e pavetëdijshme që po hyn në një rrugë pa krye duke bërë një bllof spektakolar”.

Lidhur ndikimin e këtij ngërçi në ekonomi, shefi i qeverisë u shpreh: “Nëse PD nuk hyn në zgjedhje do kemi nja 3 muaj lëkundje pastaj situata do normalizohet prapë. Regjistroheni këtë dhe përdoreni në tetor”.

Më shumë

spot_img