Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Rama thirrje qytetarëve: Shfrytëzojeni muajin e hapur të vaksinimit masiv

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me një apel për të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç të cilët ende nuk janë vaksinuar.

Rama teksa ju uron një ditë të mbarë u bën thirrje të gjithëve të shfrytëzojnë muajin e vaksinimit masiv.

“MIRËMËNGJES

dhe me ftesën që të shfrytëzoni muajin e hapur të vaksinimit për të gjitha moshat, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri në postimin e tij në “Facebook”.

Kujtojmë se muaji gusht do të jetë i hapur vaksinimi masiv për çdo qytetar mbi 18 vjeç.  

Këtë lajm më herët e ka bërë me dije vetë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Ndërkohë, 24% e popullsisë është vaksinuar deri më tani me të dyja doza e vaksinës kundër COVID.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img