Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

‘Rama të q… motrën’, shoqërohet në polici ‘protagonisti’ i protestave të ‘Astirit’ (VIDEO-PËRPLASJA ME EFEKTIVËT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

baea7d634f4d32eb3318eccd9fc9f590

Një nga protagonistët e protestave të “Astirit”, Dorian Protoduari është shoqëruar ditën e sotme në polici.

Ka qenë vetë ai që ka publikuar një video teksa efektivët kanë bërë shoqërimin e tij dhe të babait në komisariat, ndërsa dëgjohet edhe sharja e tij ndaj Ramës.

Dorian Protoduari: Me çfarë arsye pra? Me çfarë arsye po e shoqëron?

Policia: Do ta sqarojmë në komisariat…

Dorian Protoduari: Arsyen, më shpjego arsyen? Ke kartë identiteti ti? A je oficeri?

Policia: Do ta sqarojmë në komisariat pot ë them, do ta sqarojmë atje

Dorian Protoduari: Lojera politike nuk mund të bëni dot ju këtu në lokal

Policia: Po jo o Dori s’kam lidhje fare unë. (bërtet një grua)

Dorian Protoduari: O komandant, me trego arsyen po të them, me të drejtë ligjore duhet të kesh një arsye.

Policia: Ec se nuk ju prek njeri me dorë. (bërtet një grua)

Dorian Protoduari: Edhe mua mo? Edhe mua më keni? Hajde se marr makinën time (bërtet një grua)

Dorian Protoduari: Hajde mor se do vijnë mediat, vijnë mediat atje, hajde…Rama të q**** motrën.

Ai thotë se ky shoqërim është bërë me urdhër nga vetë Edi Rama, por mësohet se shoqërimi i tij është bërë pasi ai ka ofenduar efektivët e policisë.

Pas ka dalë nga Komisariati, ai shkruan se kjo e ka bërë më të fortë.

“Mbas shoqërimit me urdhër politik të vet Edi Ramës nga dera e komisariatit nr 6 ju themi që nuk na trembni dot përkundrazi ne bëhemi më të fortë se kurrë ku na shoqëroni me urdhra politik RAMA IK”, shkruan ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img