Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

“Rama të jetë sa më pak nervoz”, Basha: Ta lëmë mënjanë egon politike, do përgëzojmë qeverinë nëse vë në veprim planin tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d31834150b52e41fea037cbe4c3142ee

Kreu i PD Lulzim Basha shprehet se qeveria duhet të vërë në veprim planin e PD sepse i nevojitet vendit.

“Nuk mjafton që vetëm ne të bëjmë më të mirën, duhet që të gjithë të bëjmë më të mirë. Ndaj insistoj që plani ynë të vihet në veprim. Nuk do rrahim gjoksin për fitore por do të përgëzojmë qeverinë.

E lus zotin Rama që të jetë sa më pak nervoz. Le ta lëmë në këtë kohë mënjanë egon tonë politike. Mos të shohim pas çdo mase gogolin politik”, shtoi kreu i PD, Lulzim Basha.

Sakaq, në intervistën me gazetaren Ilva Tare, Basha tha se personalisht nuk ka frikë nga koronavirusi, por për familjarët, miqtë dhe qytetarët shqiptarë me shëndet më të dobët, po.

“Unë personalisht nuk kam frikë. Por kam frikë për anëtarët e tjerë të familjes, për miqtë dhe të gjithë shqiptarët që nuk kanë shëndet të mirë. I lus të gjithë shqiptarët e shëndetshëm, si unë, që të ndihmojnë atë më pak të shëndetshëm”, u shpreh Basha në Euronews Albania.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img